piątek, 17 października 2014

Zwyczajny niezwyczajny kompot

Za to właśnie kocham lato i jesień, że jest sezon na owoce, a my lubimy je pod każdą postacią, w przetworach, na surowo, w deserach i w kompotach. Kocham smak kompotu, kojarzy mi się z ciepłem domowym i dopełnieniem rodzinnego obiadu. Najbardziej lubię wiśniowy, mocno intensywny i słodki. Tym razem kolejny smak jesieni, ale troszkę zmodyfikowany. Wyszedł przepyszny i zniknął bardzo szybko. Słodki bez dodatku cukru, jabłkowo gruszkowy z dodatkiem goździków i mięty. Pyszny i godny polecenia.

Składniki:
4 duże, dojrzałe gruszki
2 jabłka
4 goździki
2 l wody
1 gałązka świeżej mięty

Wykonanie:
Myjemy owoce i obieramy, kroimy na kawałki. Wrzucamy pokrojone owoce do garnka i zalewamy je wodą. Dodajemy goździki i doprowadzamy do wrzenia. Gdy woda się zagotuje wyłączamy palnik i zostawiamy owoce pod przykryciem. Jeśli jest taka potrzeba doprawiamy do smaku cukrem. Przelewamy kompot do dzbanka i dokładamy gałązkę mięty. Najlepiej smakuje wystudzony.
Smacznego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli komentujesz anonimowo bardzo proszę podpisz się, żebym wiedziała jak mam się do Ciebie zwracać przy odpowiadaniu na Twój komentarz. Zawsze jest to milsza rozmowa jak wiemy jak zwrócić się do drugiej osoby. Bardzo dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie.