poniedziałek, 14 lipca 2014

Lemoniada arbuzowo cytrynowa

Kolejny idealny napój na letnią pogodę. Potrzeba zaledwie kilku składników, żeby ugasić szybko i skutecznie dokuczające nam pragnienie. Najlepiej smakuje schłodzona z dodatkowymi kostkami lodu i plasterkiem limonki. Słodzona miodem, z gałązką mięty... gorąco polecam

Składniki:
ćwiartka dojrzałego arbuza
2 cytryny
woda mineralna
miód
świeża mięta
kilka plasterków limonki
cukier w kryształkach
lód

Wykonanie:
Arbuza obieramy i wkładamy do blendera, miksujemy. Zmiksowany miąższ przelewamy przez sitko aby pozbyć się pestek. Wlewamy do dzbanka. Wyciskamy sok z dwóch cytryn, wlewamy go do naczynia. Zawartość dzbanka uzupełniamy ulubioną wodą mineralną. Słodzimy miodem wedle uznania.Dodajemy plasterki limonki, miętę i zostawiamy w lodówce do schłodzenia. Przed podaniem brzeg szklanki moczymy w wodzie albo soku z cytryny i obtaczamy w cukrze wysypanym na talerzyk. Na brzegu szklanki powstanie obwódka przypominająca kryształki lodu. Podajemy z kostkami lodu.
Smacznego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli komentujesz anonimowo bardzo proszę podpisz się, żebym wiedziała jak mam się do Ciebie zwracać przy odpowiadaniu na Twój komentarz. Zawsze jest to milsza rozmowa jak wiemy jak zwrócić się do drugiej osoby. Bardzo dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie.