czwartek, 10 lipca 2014

Sposób na upał

Od kilku dni zagościł do nas upał, ciężko zebrać myśli i zajmować się swoimi codziennymi obowiązkami jak w pomieszczeniu jest, aż tak gorąco. Idealna na orzeźwienie i ugaszenie pragnienia jest mrożona herbata ale nie taka kupna z ogromną ilości chemii i E dodatków, tylko taka domowa z cytryną, miętą i miodem, taka po której wypiciu łyka od razu robi nam się lepiej. Herbata ma u nas w domu bardzo wielu zwolenników a i jak pojawi się u nas jakiś gość często dopytuje się gdzie kupiliśmy ten napój. A zrobienie jej zajmuje chwilę.
A teraz u nas roznosi się słodki i pyszny zapach ciasta z wiśniami, które się piecze w piekarniku.... ojj, aż ślinka cieknie. Postaram się jutro zamieścić ten pyszny przepis, żebyście i Wy mogli się nim trochę porozkoszować.

Składniki;
2 torebki ulubionej herbaty zielonej cytrynowe
2 torebki mięty
miód wg uznania
świeża mięta
cytryna lub limonka

Wykonanie:
Do dzbanka wkładamy torebki herbaty i mięty, zalewamy je wrzątkiem. Po zaperzeniu naparu chłodzimy go. Po schłodzeniu słodzimy według uznania miodem, dodajemy gałązki świeżej mięty i pokrojoną w plasterki sparzoną cytrynę lub limonkę. Podawać herbatę schłodzoną z kostkami lodu.
Smacznego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli komentujesz anonimowo bardzo proszę podpisz się, żebym wiedziała jak mam się do Ciebie zwracać przy odpowiadaniu na Twój komentarz. Zawsze jest to milsza rozmowa jak wiemy jak zwrócić się do drugiej osoby. Bardzo dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie.