wtorek, 8 lipca 2014

Przekładaniec owocowy
Coś szybkiego, coś prostego, coś pysznego i bardzo zdrowego. Idealnie nadający się na upalne dni deser albo drugie śniadanie. Wymyślony pod wpływem chwili zagościł w naszym menu już na stałe. Zaletą tego przekładańca jest to, że zmienia się on w zależności od naszych zachcianek bądź smaków. Teraz kiedy sezon owocowy jest w pełni codziennie możemy jeść inny deser nie martwiąc się o kalorie, bo ten smakołyk jest naprawdę mało kaloryczny i do tego bardzo szybki do zrobienia.

Składniki na 2 porcje:
1 dojrzałe mango
2 kiwi
1 banan
kilka malin
otręby granulowane śliwkowe
gęsty jogurt

Wykonanie:
W blenderze robimy mus z każdych owoców oddzielnie. Na dno szklanki wsypujemy po łyżce otrębów na to układamy zmiksowane banany. Na banany wykładamy łyżkę jogurtu gęstego i mus z kiwi, posypujemy to otrębami i nakładamy łyżkę jogurtu. Wsypujemy kilka malin na które ponownie dajemy po łyżce jogurtu i zalewamy to mango. Dekorujemy maliną i miętą.

10 minut pracy a ile przyjemności... Smacznego
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli komentujesz anonimowo bardzo proszę podpisz się, żebym wiedziała jak mam się do Ciebie zwracać przy odpowiadaniu na Twój komentarz. Zawsze jest to milsza rozmowa jak wiemy jak zwrócić się do drugiej osoby. Bardzo dziękuję za komentarz i zapraszam ponownie.